Webwinkel

Geweldig Zwartsluis onder Zeil

“Wat was het een prachtig weekend, een prachtig waterevenement”, geniet Jack R. Grondel van het VTRB Zwartsluis na. Zwartsluis onder Zeil, editie 2011, was wederom een enorm succes.

Alle dagen werd er veel gebruik gemaakt van de mogelijkheid om te varen met de botter en de jachten van de VSRP. Wat opviel was dat het een gezellige en gemoedelijke drukte was tijdens het evenement. Zaterdagmiddag was de enige middag dat er iets minder bezoek was, maar mogelijk kwam dit door het erg warme weer.

“Wat Zwartsluis onder Zeil ook zo heerlijk maakte was het grote aanbod aan muziek en dan vooral heel veel muziek uit Zwartsluis zelf, dat was echt geweldig!” De donderdag kenmerkte zich door veel muziek vanaf de terrassen en op vrijdagmiddag was er allereerst het shantykorenfestival en ’s avonds de Nacht van Zwartsluis. “Een groot succes. Het festival en de Nacht van Zwartsluis zijn beide druk bezocht”. Maar ook op zaterdag was er weer veel muziek waarbij het opviel dat er erg veel publiek was voor Barbara Lok met haar band en haar popkoor Noisz.

De organisatie van Zwartsluis onder Zeil had gehoopt op een herhaling van twee jaar geleden om het evenement af te kunnen sluiten met een open lucht kerkdienst. De weerberichten waren echter van dien aard dat er voor een alternatief gezorgd moest worden. De Hervormde Kerk in Zwartsluis werd daarom helemaal in de sfeer van de zeilvaart gebracht. Onder andere met zeilen, wimpels en vlaggen, maar ook andere scheepsattributen brachten de bezoekers meteen in sfeer. Ook de predikant, ds. Davelaar, had zich ingeleefd in het schipperswezen en bracht verbanden tussen hedendaagse uitdrukkingen en bijbelse uitdrukkingen. Iedereen was het er over eens dat het een prachtige dienst was, een waardige afsluiting van Zwartsluis onder Zeil en dat met een kerk vol bezoekers.

“Al met al een geweldig Zwartsluis onder Zeil, waar zoveel Sluzigers met elkaar voor hebben gezorgd. Ook dat is prachtig”, besluit Jack R. Grondel.

Voor foto's, klik hier

TERUG naar vorig scherm

Evenementen

Zie ook

Evenementen kalender
Blijf een nachtje slapen
Steden & dorpen
Waar is het?
Ontdek het water
Hapje eten
Zien & doen
Koop IJsseldelta producten
VVV